| Pays d'origine | France |
|---|---|
| Poids | 0.5 kg |
| Hauteur | 41.5 cm |
| Genre | Naive art |
| Caractéristiques | Framed, On panel, On wood, Signed |
| Largeur | 59 cm |
| Thème | Seascape, Boat |
| Artiste | Ortiou |
| Type |
BRETON PORT fishing boats ORTIOU sea sailboat marine painting painting BRITANNY
$392.00
VERY GOOD CONDITION, oil on wood, signed Paul ORTIOU (1867 -? ) Breton port, 41.5 cm x 59 cm frame, Multi-medal winning artist in salons as indicated on the label on the back. see photos !!
In stock




