| Pays d'origine | France |
|---|---|
| Poids | 0.5 kg |
| Hauteur | 50 cm |
| Style | 1940-1960 |
| Caractéristiques | Framed, On panel, Signed |
| Largeur | 71 cm |
| Thème | Figure |
| Artiste | Unknown |
| Type |
THE REAPERS signed BOUVIER 20th-century harvest rural painting PROVENCE
VERY GOOD CONDITION, oil on cardboard, Provence landscape, signed E M BOUVIER, mowers for the harvest in the south of France, 50 cm x 71 cm, see photo!!










